---------------------------Naslouchej svému tělu---------------------

Roudenský běh

30. října 2017 v 12:35 | Šnek |  Běh
V sobotu 21.10.2017 mě čeká letošní už 20 závod v běhu. terénní běh kolem Roudné jsem ještě nikdy neabsolvoval, tak uvidíme, jak se mi bude líbit. Pozitivní na něm je to, že se po půl roce vrací do běžecké stopy Slim Slimča, který si snad konečně uzdravil patu. Tři kilometry na start zvládáme lehkým během a v místě nás překvapí velký počet startujících. No ono taky těch tratí je v programu hodně, včetně těch pro malá smráďata. My jsme si vybrali jeden okruh o vzdálenosti 5 km. Trochu bojuji s motivací, protože vzhledem k tomu, že trať vůbec neznám, nedokážu si stanovit čas na který bych měl běžet a asi tam nebude ani nikdo známý, se kterým by mě bavilo soupeřit. Se Slimákem asi soupeřit nemá cenu, protože po tom výpadku bude nejspíše hodně pomalý a taky se musí hlídat. No tak vzhledem k těžkému profilu by asi bylo fajn, kdybych se dostal pod 30 minut, ale nemínil jsem to nijak hrotit. Měl to být hlavně rychlostní trénink, který by mě vhodně připravil na nadcházející hlavní závody.
Tak jdeme na to! Na startu naší trasy je 65 lidí a drtivá většina je tak kolem 20-25 let. Vypadají, že to jsou zejména mládežníci z atletických oddílů. Slimák je úplně nejstarší a já třetí nejstarší.


VYrazíme docela rychle. Až moc. Průměr 4:30 na km je pro mě na hranici možností. Ale Slimča se tváří, jako by jen vyklusával! Brzy následuje první výběh do prudké stráně, kde se pole ucpe a chvíli musím přejít dokonce do chůze. Nikoliv však Slimča. Ten se jako lasice hbitě protáhne kolem několika mladých prdelek a jako bujarý srneček mi mizí za horizontem.
Já nedbám a poslušně čekám, než se pěšina rozšíří a já budu moci zase běžet.

Brzy se pak dotáhnu na slimáčí hřbet, ale mám pocit, že na mě má dnes příliš vysoké tempo a že se nechci tak dřít. Když vybíháme schody u nemocnice k ČHMÚ na Mikulce, tak se mi zase vzdálí. Kde se v něm ta energie bere?! Za vrcholem ho opět dotáhnu, ale už mi v hlavě bliká kontrolka, abych to s tempem nepřeháněl. Hlava byla dnes poněkud líná (ostatně asi jako většinou v poslední době - stal se ze mě lenoch - tělo by chtělo, ale hlava ho brzdí - běžci bez hlavy v tomhle mají výhodu...). V následném dlouhém klesání se mi Slimča opět vzdaluje
a já už vůbec nedbám. Poslední dva kilometry dobíhám tak nějak v úplné pohodě,
protože za mnou daleko nikdo a nejbližší soupeř vepředu je Slimča, který má však obrovský náskok. Cílem probíhám v čase 26:49, což mě dost příjemně šokuje. To bych opravdu nečekal. Vzhledem k trati, která byla stejně dlouhá jako srpnový Běh Plzeňské teplárenské a profilově byla těžší, to je skvělý výsledek, protože jsem to zaběhl téměř o 2 minuty rychleji! Slimča doběhl 0 14 sekund dříve a skončil o místo přede mnou, tedy 46. Celkem běželo 65 lidí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama