---------------------------Naslouchej svému tělu---------------------

Září 2017

Night Run Plzeň

24. září 2017 v 19:21 | Šnek |  Běh
V sobotu 24.9.2017 se stavím na start již 18 letošního závodu v běhu! Nemám žádné velké ambice. Jen si to chci užít a přinést domů do záclony další hezkou medaily. Je to závod v noci, takže jsou povinné čelovky. Poběžím jen 5 km, což mi bude stačit. Startuje se v parku u Plazy, kde to mám rád a i trať vede příjemnými lokalitami. Odpoledne se jedu projet na kole, takže při té příležitosti si rovnou vyřídím prezentaci, abych mohl přijít až těsně před závodem.
Když tam večer přijdu, jsem překvapen, jak pořadatelé odflákli místnost na převlékání. Je to jen stan s holou hlinitou podlahou a není tam ani lavička ani věšák...
Na startu se tontokrát chci postavizt dopředu, ale když přijdu 15 minut před začátkem, tak už je koridor plný! Jsem tak až v samém závěru pole. To se bude v úvodu špatně předbíhat...
V 19:15 je tu start! Spolu se mnou je ve startovním poli 272 běžců.
Téměř půl minuty mi trvá, než se vůbec dostanu ke startovní bráně! A i potom je to chvílemi jako přešlapování na místě. Trať je úzká, lidí je hodně a je tma... Nejvíce času ztrácím, když musím obíhat různé dívčí vorvaně. Na jednu stranu takovým fandím, že mají odvahu se sebou něco dělat, na stranu druhou ale nechápu, proč se pořád doprdele cpou dopředu?! No nic. první kilometr mám za 6:12, což je rychlostní průměr, který mám normálně při regeneračním tréninku!! Pak už to přecejen bylo lepší i když normálně se dalo běžet až po dvou kilometrech. Když pominu ty překážky, běželo se mi výborně a vlastně jsem se ani nijak nedřel (kromě závěrečných stovek metrů, kdy jsem se bičoval).

Trať byla nakonec dlouhá cca 5,6 km a zvládl jsem ji za 28:22, což je hodnota, se kterou musím být spokojen, už i s přihlédnutím ke zpomalenému prvnímu kilometru a tomu, že v noci se běhá vždycky pomaleji, zvláště v terénu. Těch následujících 4,6 km jsem totiž bežel s průměrem těsně pod 5 minut na km, což je výborné. Ještě výbornější bylo umístění, protože jsem skončil 69 z 272!!! Téměř v první čtvrtině! A v kategorii nad 50 let jsem skončil dokonce druhý!!
po závodě se ani nepřevlékám. Beru batoh s oblečením, zapínám znovu čelovku a běžím dalších 6 km domů.
Pěkný závod. Akorát ta převlékárna a špatně změřená trať to kazily. za to byla krásná medaile.