---------------------------Naslouchej svému tělu---------------------

Vaše liga - běh na 5 km

28. června 2017 v 9:13 | Šnek |  Běh
Člověk se ani nenaděje a je za mnou další závod. Letošní 15. běžecký a hlavně čtvrtý za posledních 10 dnů! Tím podnikem byla pětka v rámci seriálu Vaše liga na trati kolem Úslavy. Nejvýznamnější událostí byl návrat na běžecké trasy našeho Slimči. Běžeckého závodu se účastnil po dlouhých dvou měsících. Jeho odluka byla způsobena zraněním paty. Sliboval, že poběží zadrženě a hlavně opatrně, leč známe ho že?!
Pro mě byla určující hodnata 25 minut.

Na start běžím 1,5 km z práce, abych se rozhýbal. Na naší distanci se nás sešlo cca 24. Tak se nezdržujme a pojďme na to!
Startujeme v 18:05. První kilometr běžím rychlostí 4:30 na km což je pro mě až dost. I přes to slyším Slimču jen kousek za sebou, jak spokojeně pochrochtává. Zase běží bez hlavy! Na okamžik se mi mihne myšlenka, že zastavím a vynadám mu, ale je to jen mžik. Ostatně má svou hlavu i když ji někdy má jen na to, aby mu nepršelo do krku.
Další kilometry trochu zpomaluji, ale běžím v podstatě naplno a to i přes to, že se mi opět ozývá poraněná achilovka z minulého závodu. Víc než to mě trápí nedostatek energie. Úplně cítím, jak mě to množství předešlých závodů vysálo. Ještě že teď následuje pauza spojená s lezením po skalách v Německých Alpách a nejbližší závod bude nejspíše až 27.7. půlmaratón v Praze.
Již tak řídké pole od druhého km prořídlo úplně a tak opět většinu závodu běžím sám. Těžko se mi hledá motivace. Jen v závěrečných stovkách metrů zrychluji, protože před sebou vidím tři zralé cíle, ale když už je mám nadosah, tak i oni zrychlí a tak není s kým bojovat. Výsledný čas 24:08 je sice o pár vteřin rychlejší než před týdnem, ale ke spokojenosti je daleko. Teď byly totiž lepší podmínky a když už jsem se na trati tak mučil, doufal jsem v závěru, že to stihnu pod 24 minut. Ale zklamání to určitě není, protože průměrné tempo 4:50 na km je na mě poměrně rychlé.
Oficiální výsledky ještě nemám, ale odhaduji že z těch 24 lidí jsem mohl být tak na 15 místě. Slimča doběhl ve skvělém čase 25:33!!!
Teda jsetli po dvouměsíční pauze a zadrženě je schopem zaběhnout tohle, tak potěš pánbu, jak bude rychlý třeba za měsíc. To bude nejspíše pětku běhat za 20 minut!!!

PS: Tak už jsou výsledky. Já skončil 19. a Slimča 23. Celkem nás běželo 28.
Čas vítěze 16:20, čas uzavírajícího řadu 34:21.