---------------------------Naslouchej svému tělu---------------------

Sedm jednou ranou

26. června 2017 v 12:16 | Šnek |  Ostatní

Na sobotu 24.6.2017 jsme vymysleli turistický projekt sedm jednou ranou. Výlet spočíval v tom, že na kole objedeme v jeden den všechny nejvýznamnější Plzeňské přírodní koupací nádrže a ve všech si zaplaveme. Takže jsme dopoledne začali Košuteckým jezírkem
(zatím kvalita vody vizuálně slušná, ale dá se očekávat, že s postupujícím létem se bude výrazněji zhoršovat, protože nemá
klasický přítok a odtok chybí úplně).

Pak jsme pokračovali k rybníku Strženka (příjemné koupání v lůně přírody).


Terénem se dostáváme k rybníčku U Ledárny (není koupací, ale za to se pyšní krásnými lekníny),


odkud již po asfaltu uháníme k Šídlováku. Na pláži již před polednem začíná být husto, ale k vodě se stále ještě dá v pohodě prokličkovat.


Podobné je to i u Kameňáku,


zatímco výrazně volněji má Třemošenský alias Židovák (čerstvě a vkusně revitalizovaný).


Následuje zastávka u vypuštěného Senečáku (probíhá odbahnění a v provozu bude až příští sezónu, kdy na něm bude znovu vybudované hřiště pro vodní pólo).

Vzhledem k tomu, že jsme příliš nespěchali, dojeli jsme k Velkému Boleveckému až ve 13 hodin, a proto bylo potřeba doplnit energii. K tomu nám posloužila restaurace Ostende, o níž jsme měli dobré reference.
Sice jsme hlavně díky nezkušenému číšníkovi odjížděli s pocity smíšenými, ale jídlo nebylo špatné. Poté se vyhneme hlavní Bolevecké pláži, kde probíhá koncert pro mladé a vodu tak zkoušíme až u hráze.
Vlivem větru jsou zde pořádné vlny a voda tak je pocitově chladnější.Nakonec nás čeká nejdelší přesun na Litickou přehradu, kam míříme oblíbenou cyklostezkou podél Radbuzy přes Doudlevce. V nádrži je kvalita vody zatím dobrá, ale jak to tady vypadá na konci léta ohledně sinic je všeobecně známo.Závěrem jsme stihli nasát i atmosféru Gambrinus dne v centru (dobré festivalové pivo, úžasný mumraj).

Celkově nejlepší koupání bylo v Kameňáku a Třemošenském (čistota vody, relativní klid a hezké okolí), nejteplejší byl Šídlovák (hezké okolí), nejstudenější Litická přehrada (nejprostornější pláže), nejopuštěnější Strženka (kromě rybářů absolutní klid), nejpůsobivější prostředí Košutecké jezírko (skalnaté okolí) a nejhorší Bolevák, ve kterém sice byla vizuálně nejčistší voda, ale ani to nestačilo, aby se v našich očích vyhoupl alespoň na předposlední místo (množství podvodních řas, množství lidí)... Celkem jsme v sedle kola ujeli necelých 50 km, ale jet nejkratší možnou trasou, tak by vzdálenost činila cca 36 km. Povrch byl vhodný pro trekové i horské kolo a s výjimkou pasáže okolo rybníku Strženka by se trasa dala jet i na kole silničním. Tento výlet zvládne každý turista, který je zvyklý čas od času prohnat svého kovového oře a nebaví ho si hrát na vyvrženého vorvaně jenom na jedné pláži… Krásné léto všem přeje sportovně turistický oddíl Šneci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veronika Veronika | Web | 27. června 2017 v 16:51 | Reagovat

Děkuji za vyzkoušení možností koupání u Plzně, kam se chystáme na dovču. I když, do tý doby se kvalita vody může pozměnit....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama