---------------------------Naslouchej svému tělu---------------------

Pivní běh Plzeň 2017

18. dubna 2017 v 13:52 | Šnek |  Běh

V sobotu 8.4. nás se Slimčou čekal další závod. Nebrali jsme to jako nějakou soutěž, ale spíše jako zajímavost. Tou akcí byl Pivní běh v Plzni.
Mělo to být něco přes 6 km a hlavně v průběhu závodu musel každý účastník vypít 5 malých piv. Jelikož ani jeden z nás není pivař, tak jsme vůbec netušili, co to s námi udělá. Zlý jazykové tvrdili, že většina účastníků v minulosti poněkud nedobrovolně vyprázdnila své žaludky, takže s touto alternativou jsme museli počítat chtě nechtě i my. Na startu bylo lidí jak psů (několik stovek). Přesný počet neznám, protože my jsme běželi v soutěži dvojic a tam bylo týmů 51. Plus dalších 47 bylo ve trojicích a čtveřicích.

Hned za startovní čarou jsme museli vypít první pivečko. Měl jsem žízeň, takže jsem ho exnul bez problémů. Od počátku jsme chtěli běžet s rezervou, ale podle průměrů byly úvodní stovky metrů pod 5 minut na kilometr, což nabádalo ke zvolnění. I tak jsme ale brzy začali předbíhat některé dvojice. Běželo se po cyklostezce po pravém břehu Radbuzy a docela jsme si to užívali. I atmosféra byla taková nějaká uvolněnější než na klasických závodech.
Po prvním kilometru jsme čekali, kdy se objeví další pivo, leč zatím jsme ho vyhlíželi marně. Kupodivu jsem na něj už měl i chuť! Zatím jsme se tak alespoň zabavili zdravením předbíhaných a proti běžících. Nakonec druhé pivo bylo až u hotelu Astory, téměř na 3 km! Opět rychlá exovka a již kvačíme přes pivovarskou lávku do Štruncových sadů. No a po půl kilometru u stánku fotbalového stadionu je tu pivo hned další. Zase ex a vzhledem k tomu, že tady byla současně obrátka, kvačíme zpátky. Běží se nám pořád dobře, také díky tomu, že si stále necháváme dostatečnou rezervu do závěru, kdyby nám po pivech začalo být hůře. Zpáteční trasa je podobná, jen s tím rozdílem, že tentokrát vede z části po levém nábřeží Radbuzy. Čtvrté pivo je u papírenské lávky. Opět ho do sebe hrknu a volám na Slimču aby pohnul, protože s pitím opět trošku zdržoval (v běhu byl naopak tahoun) a už se ženu jak splašený srneček na trať. Bohužel špatným směrem, takže mě musí pořadatelé zadržet a když vyrazím směrem správným, tak mě zase musí vrátit, protože mi nestihli označit na čísle vypitý mok. No ale Slimča akorát dopil svůj díl, takže zdržení žádné není. Běžíme dál pohodovým tempem, ale ne že bych se nějak flákali. Občas míjíme vyprazdňující se dvojice a tak předbíháme i běžce, na které bychom v normálním závodě absolutně neměli. Do našich neběžeckých těl se to pivo přece jenom lije snadněji než do šlachovitých, vytrvaleckých srnečků. Na začátku jsme startovali až jako 18 dvojice a přes to, že mezi každou byl rozestup půl minuty, tak do cíle dobíháme, jako dvojice druhá! Dokonce nás napadlo, jestli náhodou nebudeme na bedně a tak optimisticky čekáme na vyhlášení

a pak jsme trochu zklamaní, že se vyhlašuje jen vítěz.
Slimčovi se tím pivem zase nějak odblokovala hlava a chce další pěnivý mok! Vystál kvůli tomu i půlhodinovou frontu. A sotva dopil, hlásil chuť zase na další! Je mi čím dál větší záhadou, co jemu se v té hlavě honí a jak vůbec funguje…?!
Vyhlášeni jsme tak nebyli a konečný výsledek neznáme, jen víme, že náš čas byl 39:09, což vzhledem k tomu, že trať byla nakonec dlouhá cca 7,2 km a nějaké 2 minuty jsme ztratili zdrženími na "občerstvovačkách", je o dost rychlejší čas, než jsme vůbec čekali… A k dobrému pocitu přispěla i originální medaile, která již doplňuje moji netradiční záclonu v návštěvní místnosti.
Druhý den se dozvídáme, že jsme skončili na úžasném 5 místě z 51 dvojic a celkově z 97 týmů na 8.místě!!! To je pro nás hodně, hodně dobré. Na takové výsledky jsem zvyklý ze šachů, ale v běhu ani náhodou. Slimča si sice odrazil patu a teď nemůže běhat, ale to nejspíš nebyl tímto závodem, ale jeho devastujícím přístupem k tréninku a snad to spraví pár týdnů klidu…
PS: Někteří závodníci vypadali v cíli spíš jako popeláři, ale to k dobré náledě patří...