---------------------------Naslouchej svému tělu---------------------

Únor 2017

Půlmaratón kolem Boleváku

20. února 2017 v 15:29 | Šnek |  Běh
V sobotu 18.2.2017 jsem měl v plánu první letošní běžecký půlmaratón, který klan Šroubků pořádal opět kolem Velkého Boleveckého rybníka. Slimča nemohl, protože musel celý týden "trpět" s manželkou a vnoučaty na horách.

Jak jsem naplánoval, tak jsem provedl. Ostatně start je 1,5 km od mého bytu, tak by byl hřích se neúčastnit. Doma jsem se převlékl rovnou do závodního a běžel na prezentaci. Běžel se zároveň i celý maratón a také jen desítka. Na startu se sešlo úctyhodný počet 93 vytrvalců! Půlmaratón však běželo jen 20 lidí. Start se trochu opozdil, ale nebylo divu. Zvládnout takový počet lidí, na třech různých tratích prakticky na koleně, není vůbec jednoduché.
Vzhledem k tomu, že letos moc neběhám (většinou jen dvakrát týdně a někdy ani to ne) jsem si nestanovil žádný přísný čas. Chtěl jsem jen běžet pod dvě hodiny, což je pro mě vždy solidní. Například minulý rok jsem se pod tuto metu dostal jenom jednou, ale ten rok byl u mě dost specificky běhu nepříznivý.
Tak hurá! Už uháníme!! Během prvních desítek metrů se přeze mne převalila vlna chrtů, kterých tentokrát byla většina půlmaratónského pole (desítka i maratón startovala z jiných míst, navíc my jsme zpočátku museli běžet i opačným směrem). Přiznávám, že se mi zpočátku běželo pocitově těžce a nebylo divu, když za posledních 7 dnů jsem běhal jen jednou a to ještě krátce. No snad to na ty dvě hodiny bude stačit...

Nevýhoda byla, že ti chrti byli dávno v prachu, takže daleko přede mnou nikde nikdo a za mnou zůstalo jen pár nešťastníků. To znamenalo, že mě čekalo hodně osamělých kilometrů... Na cca 3 kilometru mě ale ze zadu dohnaly dvě holčiny
(ročníky 1989 a 1992) a i když se mi jejich tempo zdálo pro mě příliš vysoké, tak vzhledem k osamělosti vytrvalostního běžce jsem se rozhodl, že se na ně na chvíli přisaji.
Nakonec to dopadlo tak, že chvíli jsem běžel za nimi, chvíli před nimi a tak jsme se střídali

až do závěru předposledního kola, kdy jedna z nich odpadla. Poslední kolo jsme tak absolvovali ve dvou a až v závěru jsem jí trapně utekl. Vím, že by bylo správnější doběhnout společně a i jsem to tak chtěl, jenže já mám v sobě nějak zakódováno, že ty závěry běhám rychle a bylo to silnější než já. Výsledný čas 1:53:14 mě překvapil a hodně potěšil. V tomto období je to pro mě velké povzbuzení. Rychlostní průměr byl 5 minut 20 sekund na kilometr. Celkově jsem skončil na 12.místě a ve své kategorii 2. Sice jsem tu bednu v kategorii tušil, ale čekat tam kvůli vyhlášení dvě hodiny se mi opravdu nechtělo...
I tak mi ale přibyl další střípek do mé záclony v návštěvním pokoji.