---------------------------Naslouchej svému tělu---------------------

Leden 2017

Šesté kole v KP I

23. ledna 2017 v 9:11 | Šnek |  Šachy
V neděli 22.1.2017 nás v KP I šachu družstev čekal další těžký soupeř a bohužel jsme museli nastoupit v hodně okleštěné sestavě. V minulém kole jsme sice porazili velmi silný Tachov na jeho půdě, což byl další z našich senzačních výsledků této sezóny, ale něco podobného se tentokrát nepodařilo. Já jsem uděl v souboji s Herejkem tři jen těžko pochopitelné hrubice a poměrně hladce prohrál. Pozitovní na tom bylo alespoň to, že jsem prohrál rychle a stihl tak autobus do Plzně a ještě jsem si stihnul uběhnout v tréninku 13 km, takže to nebyl zase tak zabitý den. Horší bylo, že oni ostatním se příliš nedařilo a prohráli jsem 1,5:6,5. Byla to naše vůbec první porážka v soutěži!

Desítka kolem Boleváku

21. ledna 2017 v 23:03 | Šnek |  Běh
V sobotu 21.1.2017 začala běžecká sezóna. Se Slimčou jsme se přihlásili na běžeckou desítku u nás v Bolevci a tak i když bylo mínus 13 stupňů, museli jsme běžet.
Kromě zimy byl na trati docela smrtící povrch, protože tam kde nebyl uklouzaný sníh, ležel led! I proto jsem se rozhodl, že není důležitý výkon, ale přežití. Stanovil jsem si tak čas do 60 minut, což je normálně hrozné, ale vzhledem k situaci, jsem se nemínil nijak honit a hlavně se zrakvit. Navíc chlapík, kterého přezdíváme květované spodky se neúčastnil, tak ani nebylo s kým soupeřit...
Moc lidí se vzhledem k podmínkám neúčastnilo, ale i přesto se našlo několik šílenců, kteří v těchto podmínkách hodlali běžet i maratón!

Vyběhl jsem velmi zvolna a hodlal jsem v tom vydržet. Brzy se však ukázalo, že běžet čas k jedné hodině je i za tohoto stavu příliš pomalé a tak mi nezbývalo, než alespoň trochu zrychlit. Slimča byl ještě rychlejší a nadělil mi tak asi dvě minuty. On prostě pomalu běhat neumí. BUď závod dokončí ve výborném čase a nebo se zhroutí. U něj to jinak nejde.
Můj čas 54:30 byl nakonec za tohoto stavu celkem dobrý
a hlavní bylo, že se nám nic nestalo. No a taky mi přibyla nová medaile do mé pletené zaclony.
Tak zase příště...

Přeštické bleskovky

2. ledna 2017 v 13:05 | Šnek |  Běh
1.1.2017 jsem se těšil na první akci nového roku. Myslel jsem si, že bych mohl uhrát dobrý výsledek, protože v poslední době jsem začal znovu trochu trénovat... Leč člověk míní...
S těmi šachovými turnaji v závěru roku to šlo od desíti k pěti. Nejprve jsem dosáhl skvělého výsledku, potom dobrého a teď ty Přeštice.
Turnaj jsem nezačal dobře, protože hned první partii jsem prohrál na nepochopitelný nemožný tah (z bělopolného střelce jsem udělal černopolného a v takovém případě následuje okamžitá prohra, protože v bleskovkách se tahy nemohou opravovat). Pak jsem dostal několik slabších soupeřů a díky tomu jsem měl po pěti kolech krásných 3,5 bodů. Následovali dvě pořážky s velmi silnými borci, ale poté jsem se opět výsledkově rozjel. Bohužel jen výsledkově, protože herně jsem byl opravdu celý turnaj down. Vyhrával jsem jen dštěstím a bojovností. Díky tomu jsem měl po 11 kolech skvělých 7 bodů, což jsem tady nikdy neměl! Zbývaly ještě čtyři kola na to, abych mohl dosáhnout obvyklých a slušných 8 bodů a nebo dokonce maximum bodů 9! V této fázi jsem se dokonce pohyboval kolem úžasného pátého místa!
Ale spravedlnost zaúřadovala a v závěrečných čtyřech kolem mě to nehorázné štěstí opustilo a já získal jen půl bodu. Výsledek 7,5 bodu je tak nejhorší ze všech mých zdejších účastí (hrál jsem tady už více než dvacetkrát). Vzhledem k tomu, že jsem svoji poslední partii dohrál velmi brzy, rozhodl jsem se nečakat další půlhodinu na vyhlášení a raději spěchal domů. Nevím tak ani, kolikátý jsem skončil, ale pravděpodobně někde těsně před první polovinou pole. Účastníků bylo 48. Kdybych v první polovině skončil v běžeckém závodě, tak bych to bral jako velký úspěch, ale v šachách je to těžký propadák. Nemám ani žádnou polehčující okolnost, protože jsem celý turnaj hrál špatně, nic se mi nedařilo a nebýt té bojovnosti, skončil bych v úplném šachovém pralese...