---------------------------Naslouchej svému tělu---------------------

Květen 2016

Okolo PLzně přes čtyři rozhledny

16. května 2016 v 19:08 | Šnek |  Cyklistika
V neděli 15.5.2016 jsem nevěděl, kam vyrazit na kolo. NAkonec zvítězila nostalgická cesta po Plzeňských rozhlednách, jako za starých časů... Nejprve se spouštím z BOlevec dolů pod Doubravku, abych mohl za chvíli začít stoupat terénem na první rozhlednu, kterou je Chlum (416 m n.m.).

Odtud uháním přes Kyšice v silném větru a chludu do Plzence, kde začíná stoupání na nejvyšší bod, kterým je hrad Radyně se svou věži (567 m n.m.). Už jsem tam jel hodněkrát, takže mě nic nepřekvapí. Jen po cestě vzpomínám, s kým vším jsem tady už byl...
Dávám si párek, pivo a do zásoby tatranku, kdyby náhodou a už se zase řítím dolů. Zde při sjezdu jsem také dosáhl nejvyšší rychlost dne 71 km/h.
Přes Štenovice valím do Litic a odtud na Valchu. Odtud terénem na Borská pole a pak přes Skvrňany do RAdčic, kde začíná sice krátké, ale o to výživnější stoupání na rozhlednu Sylván (čéš m n.m.).

Zbývá poslední rozhledna Krkavec (504 m n.m.). Sil je sice dost, ale s hrůzou zjišťuji, že za deset minut začíná hokejík, ve kterém budeme hrát s Dánskem! To si nemohu nechat ujít a za těch pár minut se na Krkavec dojet nedá! Nedá se nic dělat. Musím uhánět domů. I tak je okruh kolom Plzně ukončen. Ujeto cca 60 km, což sice není moc, ale vzhledem k profilu a hlavně větrnému počasí to nebyl zase tak marný trénink. A na Krkavec si vyjíždím hned druhý den dopoledne...