---------------------------Naslouchej svému tělu---------------------

Červen 2013

Tenisový turnaj matadorů

10. června 2013 v 17:44 | Šnek |  Ostatní
V pátek 7.6.2013 jsem měl tu čest být přizván na tenisový turnaj bývalých kolegů a kamarádů z krajského úřadu. Celá akce se konala na antukových dvorcích v Dobřanech. Okolní kopečky držely rostoucí bouřkové mraky na distanc, takže se zdálo, že zdařilému odpoledni nic nestojí v cestě. Ještě jednou jsem se před turnajem přihlásil jako sponzor (tentokrát už asi opravdu naposledy - někteří z nás už by to za chvíli neměli kam dávat) a pořídil jsem pro první tři pěkné trofeje.
Ve skrytu duše jsem doufal, že jednu z nich pojmu do svého vlastnictví. Nebylo to ovšem nic jistého. Předně se hrálo na antuce, která mi vůbec nesedí a i když jsem se ze zdravotních problémů z minulého týdne docela vykřesal, přece jenom jsem levý hýžďový sval a pravé zápěstí neměl ještě úplně v pořádku. Přesto jsem se neobyčejně těšil, protože jsem na takovéto akci v tenise ještě nikdy nebyl. Tak pojďme na to! Když jsem před čtrnáctou hodinou dorazil na místo určení, rozehrávali již dva potencionální medailisté Toník Dvořák(obhájce minulého stříbra)
a suverénní vítěz ping-pongového turnaje Jarda Nálevka první zápas.
Boj to byl poměrně vyrovnaný, ale Jarda nakonec doplatil na nerozehranost a podlehl 6:2. Mezitím i mě přišel soupeř, kterým byl Šnek Nejstarší. Měl to být hráč spíše na rozehrání, ale ukázal svoji kvalitu. Sice jsem vyhrál 6:2, ale kdyby do toho Jirka dal více bojovnosti a sebevědomí, tak výsledek mohl být mnohem těsnější. Tentokrát byl Jirka hodně fotogenický a na snímcích vypadal z nás daleko nejlépe. Zde jedna ukázka...
Jirka pak bohužel podlehl poměrně hladce i Toníkovi a pak i Jardovi N. a proti největšímu favoritu Pavlu Vrzalovi raději ani nenastoupil. Měl to být poslední zápas a Jirka už asi nechtěl prodlužovat turnaj… Já jsem v druhém zápase hrál proti Jardovi N. Myslel jsem si, že to bude snadný soupeř, ale opak byl pravdou. Jarda se zlepšoval každým míčem a zejména jeho podání postupně dosáhlo vynikajících parametrů. Výsledek 6:1 v můj prospěch vůbec neodpovídal dění na kurtu. Bohužel jsem si v průběhu zápasu obnovil zranění hýždě a při snaze o co největší rotace se mi opět začalo výrazně ozývat to zápěstí. Dokonce se mi do mysli začaly vkrádat černé myšlenky, jestli budu vůbec schopen turnaj dohrát. Nakonec to docela šlo, ale musel jsem hrát poněkud úsporněji. Svoji sílu následně Jarda N. prokázal v zápase s největším favoritem turnaje (z našeho pohledu to byl skoro profesionál), kdy vedl 5:3 a jen shodou nepříznivých vlivů nakonec nešťastně podlehl 6:7! Ve třetím kole mě vyzval dokonale rozjetý Toník, který těsně před tím všechny dokonale šokoval, když porazil nasazeného muže číslo jedna Pavla V. 6:3!!!! Z tribun se dokonce ozývalo: "Toník není člověk! Toník je bůh!!!" Přiznám se, že po jeho předvedeném výkonu jsem měl docela obavy, které se potvrdily. Sice jsem se rychle dostal do vedení 2:0, ale soupeř se nenechal vůbec rozhodit a stejně rychle vyrovnal. Následoval urputný a náročný boj. Za stavu 4:3 se mi konečně podařilo vyhrát mé podání a následně i čistou hrou podání Toníka! Zvítězil jsem tak 6:3, ale byl to velmi vyrovnaný souboj, ve kterém rozhodovaly pouze maličkosti. No a nadešlo poslední kole, ve kterém proti mně stál favorit favoritů Pavel V.
Sice podle předešlých zápasů bylo vidět, že Pavel dnes není ve své kůži, ale i tak jsem měl před jeho schopnostmi velkou úctu. Nebylo bez zajímavosti, že stále ještě mohl být na prvním místě kdokoliv z nás tří (Toník, Pavel nebo já). Kdybych totiž prohrál, rozhodovalo by skóre ze vzájemných zápasů. Takže to byl asi vrchol celého turnaje, čemuž bych řekl, že odpovídalo i naše nasazení a koneckonců i hra. Do stavu 2:2 jsme si pravidelně prohrávali svá podání. Potom ale podobně jako s Toníkem se mi za stavu 3:2 podařilo vyhrát to moje a když jsem ho vzápětí sebral i Pavlovi, vedl jsem 5:2. Při mém dalším podání se ale bojovalo velmi urputně a já nedokázal proměnit 6 mečbolů! Až při tom sedmém to tam spadlo a já tak "slavně" zvítězil 6:2!!! Konečné pořadí v turnaji: 1. Já 2. Toník D. 3. Pavel V. 4. Jarda N. 5. Jirka S. Šestým účastníkem turnaje byl Václav L., který však raději než by ztrácel čas hraním, věnoval se rozehrávání hráčů, kteří zrovna neměli soupeře, údržbě kurtů a další logistice. Nakonec se zhostil i slavnostního vyhlášení turnaje, za což všechno mu patří dík.
Mě už teď v nejbližší době čeká jen pár výlezů na skály

a pak...pak za necelé tři týdny ten očekávaný a tolik obávaný Kavkaz...