---------------------------Naslouchej svému tělu---------------------

Březen 2011

2.Liga Líně A * HeřNýř

29. března 2011 v 12:19 | Šnek |  Šachy
Hned druhý den po maratónu jsem se musel posadit za šachovnici v 2.lize družstev. BYl jsem utahanej a moc se mi nechtělo, na druhou stranu jsem to slíbil a hra proti mateřskému týmu, který mi dal před dvěma lety nepřehlédnutelně najevo, že za něj si ligu prostě nezahraju, mě motivovala. A když k tomu připočtu ještě to, že hrál i můj syn Petr, kterého v poslední době nemám příliš příležitostí výdat, tak byla situace jasná.
Sice jsme byli v tomto souboji papírově veliký outsider, ale nemínili jsme svoji kůži prodat lacino...
Já osobně nastoupil na 3.šachovnici proti RAdkovi Turnerovi. Nebyl to soupeř kterého bych si nejvíce přál, ale nemohl jsem si vybírat.
ZAhájení jsem zahrál jakž takž, ale cítil jsem se po něm maličko hůře, což pro mě ovšem nebylo špatné, jelikož moje síla je v hlavně v koncovkách. Ve střední hře se pozice maličko zhoršila, ale pořád se nic hrozného nedělo. Když v přechodu do koncovky udělal soupeř chybku, bylo vyrovnáno. Nebyl bych to ani já, kdybych vzápětí nekotroval svojí chybou já. Naštěstí soupeř nezareagoval přesně a pozice tak zůstávala vyrovnaná. Před partií bych remízu bral všemi deseti, ale teď jsem začal přemýšlet, jak vytěžit více.
Objektivně vzato, tam při přesné hře víc než remíza nebyla, ale v zhledem k blížící se časové tísni, jsem se rozhodl soupeře trochu postrašit postupem pěšců proti jeho králi. A jak už to v takových situacích bývá, on nezahrál nejlépe, otevřel se mi volný sloupec na krále a soupeř pak vzdával dva tahy před matem!
Ještě větší radost mi udělalo, když jsem se po partii rozhlédl po ostatních stolech a zjistil, že všichni už dohráli a stav byl 3,5:3,5. Takže moje vítězství znamenalo naši výhru 4,5:3,5!!! A jako třešnička na dortu bylo to, že i Petr vyhrál nad velmi silným soupeřem!!! Takže jeden z nejmenších klubů v druhé lize porazil jeden z největších klubů v celé republice!!!!

Mistrovství ČR v ultramaratónu

28. března 2011 v 18:38 | Šnek |  Běh
V sobotu 26.3. se v Plzni ve Štruncových sadech konalo mistrovství republiky v běhu na 100 km. Já jsem si zpočátku také pohrával s kacířskou myšlenkou účasti v hlavním závodě, ale tréninková mizérie v posledním roce mě nakonec přesvědčila, abych se účastnil jen vloženého závodu v maratónu. A i to bylo dost troufalé...
Vůbec jsem si nebyl jist, jestli budu schopen těch 42 a kousek kilometrů dokončit. Vždyť třeba za posledních 14 dnů jsem neuběhl ani metr!!!
TAké proto jsem si stanovil jako nejlepší možný čas 4:30, což je téměř 3/4 hodiny za mým osobákem.
NA start se nás postavilo jenom 9 a už jen z letmého pohledu mi bylo jasné, že skutečný neběžec jsem tam asi jenom já.
VYběhl jsem proto opatrně a první kilometry jsem se musel držet hodně zpátky, protože vůbec nevím proč, se mi chtělo běžet mnohem rychleji... Ale věděl jsem, že v druhé polovině závodu bych na to šeredně doplatil. Takhle jsem si namlouval, že teď poběžím zadrženě a v druhé polovině trati to rozbalím. Pochopitelně nerozbalil jsem nic a již po deseti kilometrech se mi trať začala zajídat a posledních 10 km jsem doslova protrpěl. Ale závod jsem jako vždy dokončil i když v hrozném čase 4:46. Celkově jsem skončil na 6 místě, když ti tři za mnou vzdali.
Tento závod mi ale ukázal, že maratón bez tréninku běhat nemůžu a příště se za takovéto situace na start vůbec nepostavím.

Pozn.: hlavního závodu se zúčastnilo přes 30 mužů a žen. Klobouk dolů před všemi, kteří tento závod dokončili. Pro mě je to něco nepředstavitelného. A velká gratulace Danovi Orálkovi k vítězství a rekordu...

Rokycany versus Líne F

21. března 2011 v 12:21 | Šnek |  Šachy
V neděli 20.32011 jsem nastoupil ke svému 3 zápasu v této sezóně za tým Líně F v soutěži PM I. Jako favorit jsem zavítali na půdu týmu Rokycany A. I když to v průběhu vypadalo chvíli na senzaci, nakonec jsme roli favorita potvrdili a zvítězili 3,5:1,5. Já jsem taky vyhrál, ale nadřel jsem se s papírově slabším soubeřem...