---------------------------Naslouchej svému tělu---------------------

Únor 2011

šumavský skimaratón

26. února 2011 v 14:18 | Šnek |  Ostatní
Zítra 28.2. 2011 jsem se měl účastnit závodu v rámci šumavského skimaratónu na distanci 23 km klasicky. Po fiasku na závodech o minulém víkendu se mi sice moc nechtělo, ale vzhledem k tomu, že už jsem měl dávno zaplaceno startovné, odmítl jsem polemizovat a navíc jsem se to rozhodl pojmout jako mojí derniéru v běžeckém závodění.
Žel osud to zařídil jinak. Od pondělí do středy jsem jezdil do práce na kole a protože byla všechny dny ráno dost nízká teplota (-11, -11 a -13) sedla na mě ve čtvrtek silná viróza, která v pátek ještě zesílila (měl jsem dokonce horečku 38,3°C což byl pro mě doslova šok, protože v životě jsem nikdy neměl více než 37). Dnes už je mi sice o hodně lépe, ale přesto nepřipadá zítřejší závod vůbec v úvahu.
TAk tedy sbohem běžkařské závodění...

Zimní firemní hry

21. února 2011 v 11:42 | Šnek |  Ostatní
O víkendu 18-20.2.2011 jsem se poprvé zúčastnil Zimních firemních her, které pořádala Asociace firemních sportů v Novém městě na Moravě. Disciplín tam byla celá řada, ale pro mě připadaly v úvahu jen běžky. Sice na nich moc nejezdím, ale myslel jsem si, že takových tam bude většina.
No opak byl pravdou a když ještě vezmu v úvahu, že jsem jel mnohem hůře, než jsem sám čekal, tak asi nikoho nepřekvapí, že můj výsledek se dá hodnotit jen jako propadák.
V běhu na 10 km klasicky jsem skončil 6 ze 7ˇpo děsivém výkonu. Přesto jsem se kvalifikoval do naší štafety, která se nám naopak docela povedla a my skončili na velmi pěkném 5 místě z 9. Celkově ale musím přiznat, že mě můj výkon (a hlavně výsledný pocit ze závodu) otrávil natolik, že zcela reálně uvažuji o tom, že na běžkách už nikdy závodit nebudu...