---------------------------Naslouchej svému tělu---------------------

Leden 2011

Šachy družstva

26. ledna 2011 v 17:20 | Šnek |  Šachy
9.1.2011 2.liga Viktoria Praha versus Hěřnýř... Prohra se silnějším hráčem.
16.1.2011 PM I Zče Plzeň C versus Líně F... Výhra se slabším hráčem.

Novoroční Přeštice

2. ledna 2011 v 9:53 | Šnek |  Šachy
V sobotu 1.1.2011 jsem se jako vždy v tomto tisíciletí zúčastnil bleskového turnaje v Přešticích. Sice jsem se v poledne vracel z Krušných hor a měl tak docela honičku, ale tento svůj nejoblíbenější bleskový turnaj jsem si prostě nemohl nechat ujít. Začátek jsem stihnul jen tak tak, protože jsem dorazil až při předpokládaném zahájení ve 14.00. Byl jsem sice hladový a nevyspalý, ale přesto natěšený na 15 kolový turnaj.
Samotná hra se mi příliš nedařila a hlavně s časem jsem měl na rozdíl od minulých let docela problémy, což se dá přičíst na vrub nevyspalosti. I proto jsem střídal světlé okamžiky s těmi slabšími. Závěr jsem měl ale tradičně silný a když jsem se v posledním kole dostal na první šachovnici proti do té doby vedoucímu hráči, mínil jsem ho pořádně pozlobit. Soupeř byl pochopitelně pod mnohem větším tlakem než já a když zahrál nepřesně zahájení, dobře jsem si uvědomoval, že si stojím dobře. A k tomu je ještě nutno připočíst, že jsem měl mnohem lepší čas. Žel jako daň únavě jsem začátečnicky přehlédl napadení mojí dámy a pak už nemělo smysl pokračovat.
Skončil jsem tak s 8,5 body na 14.místě ze 45 účastníků. Umístění není tak úplně špatné, ale kdybych vyhrál tu poslední partii, tak jsem skončil na senzačním třetím místě!!! Ovšem na kdyby se nehraje.
Celý turnaj vyhrál Honza Turner, který měl stejný počet bodů jako druhý J.Česal. Na třetím místě skončil Míla Vlk (9.5) u kterého to byla ještě větší senzace, než kdybych tam byl já. 
Z oddílu kde jsem registrován, se účastnil jen předseda Pan Milan, který po dobrém výkonu skončil na 13 místě.