---------------------------Naslouchej svému tělu---------------------

Říjen 2010

Plzeňská hodinovka

18. října 2010 v 21:27 | Šnek |  Běh
V sobotu 16.10.2010 jsem se tréninkově postavil na start Plzeňské hodivky. Tréninkově proto, že letos skoro neběhám (od počátku roku jsem uběhl jen něco přes 400 km a poslední 4 měsíce mám průměr jen asi 15 km měsíčně!!!!! Takže jsem to bral vyloženě jen jako proběhnutí. Osobák mám 12,75 a o tom jsem si mohl nechat jen snít. Že uběhnu aspoň 11 se dalo čekat, ale s 12 se počítat moc nedalo. Na start se postavilo něco mezi 25-30 borci a už při pohledu na startovní pole mi bylo jasné, že budu mít co dělat, abych nebyl poslední, protože počasí bylo sychravé a vždycky ti slabší chybí, zatímco lepší startují pořád. Byl tam i můj oblíbený Sýkorka, který když mi řekl, že měsíčně letos naběhá skoro tolik co já za 10 měsíců, tam mi bylo jasné, že s ním se tentokrát držet nemůžu. Taky jsem v jeho závěsu vydržel jen 4 kola a pak se programově odporoučel do šnečího tempa, ve kterém jsem vydržel až do 40 minuty. V podstatě jsem jen tak trochu intenzívněji klusal. Šetřil jsem síly alespoň na závěr, kdy jsem přece jenom trošku zrychlil. Přesto ta vysněná dvanáctka se zdála nedostižná a vypadalo tak i 2 kola před cílem. V závěru jsem ale ze sebe doslova vyškrábal netušené a 60 minuta mě zastihla na metě 12,010!!! Fajn závod a výborný trénink s příjemným bonusem na závěr....

Nova Author Cup

18. října 2010 v 21:09 | Šnek |  Cyklistika
V sobotu 9.10.2010 jsem se poprvé postavil na start nejmasovějšího závodu na kolech v terénu u nás. Ubytovali jsme se v krásném hotelu U Můstků.
Hotel
Zrovna tam probíhaly skokanské závody...
Můstky
v noci
Po dlouhé době jsme jeli Všichni Šneci. Oba Jirkové Skalové a dokonce i mladší syn Radim, zvaný žalobce. Závod to byl docela zajímavý, ale příště...příště už mě tam asi neuvidí. Těch lidí je skutečně moc
Startovní had
 a člověk jako já, když startuje ze zadních vln, který se nerad někam cpe násilím, si tady příliš nezazávodí. Téměř každé stoupání se ucpávalo méně zdatnými sportovci a tak se většinou jezdilo krokem a to ještě v tom lepším případě. Na 64 km jsem se tak ani příliš nevydal ze sil, protože prostě nebylo kde. Kopce jsem vyjížděl tempem faráře jedoucího na houby. A přesto, že jsem si dával pozor, aby mě někdo nesestřelil, tak se to stejně stalo. Deset metrů před cílem to do mě napálilo jedno pako a ještě na mě řvalo co prej dělám! Z předního kola jsem měl osmu, takže jsem Saracéna cílem pronesl. Nemám teď moc času, tak to snad dopíšu někdy jindy. Za poznámku ale určitě stojí, že mě poprvé na závodě porazil Jirka Mladší a to hned dokonce asi o 10 minut! Zasloužil si to už dávno, protože již hodně dllouho je rychlejší cyklista než já, jen mu to na závodech pořád nějak nevycházelo. Tímto mu velmi gratuluji a přeji úspěchy v dalších kláních.
Ale ani my ostatní jsme nedopadli vůbec špatně a všichni jsme skončili v první polovine štartovního pole. Jirka starší 1810., Radim 1497, já 1616 a Jirka mladší- teď už s přezdívkou Nejrychlejší dokonce na 1361 místě!