---------------------------Naslouchej svému tělu---------------------

Červen 2010

Krajský přebor v bleskovém šachu

6. června 2010 v 19:42 | Šnek |  Šachy
V neděli 30.5.2010 jsme měl v plánu tradiční účast na ještě tradičnějším duatlonu v Nýřanech, kde se závodí na distabcích 3 km běh, 38 km na kole a na závěr opět 3 km běh. Už den předem, když jsem si dal tréninkově 8O km na Saracénovi jsem cítil, že něco není v pořádku. Ne že by mě něco bolelo, nebo tak. Ale prostě jsem cítil, že to není ono a tak jsem se v duchu svého mota "poslouchej své tělo" rozhodl, že svou účast tentokrát odvolám. A udělal jsem dobře. Nejspíš to bylo způsobeno únavou, protože jsem za posledních 9 dní absolvoval 12 plnohodnotných tréninkových jednotek.
Místo toho jsem jel na krajský přebor v bleskovkách do Plzně na Košutku. Účast byla tentokráte velmi silná. Ani ne tak počtem (38 lidí), jako spíše kvalitou. První tři nasazení hráči měli ELO přes 23OO! Ale i řada dalších patřila mezi bleskovkářský výkvět regionu. Já byl nasazen až jako číslo 12, což se mi už dlouho nestalo. S přihlédnutím k výše uvedenenému jsem si řekl, že zisk padesáti procent bodů z 11 kol a umístění ve druhé desítce by byl úspěch.
Nesmím zapomenout ani na syna Petra, který se mnou přijel tentokrát taky. Byl nasazen asi na 20 místě.
V samotném turnaji jsem předvedl docela dobrý výkon. Ty co jsem měl porazit, jsem porazil (5 krát), s těmi kteří jsou výkonostně mnohem výše jsem prohrál (3 krát) a se silnými se kterými mám střídavé výsledky jsem remizoval (2 krát). Celkově jsem potvrdil své nasazení a skončil se 6 body na 12.místě. Vzhledem k tomu, že už se šachům věnuji jen minimálně to lze jednoznačně hodnodit jako úspěch. Petr také nehrál špatně (5 bodů) a o lepší umístění (22. místo)ho připravili nezdary v posledních dvou kolech. Z našeho oddílu se účastnil ještě náš předseda, ale ten skončil v poli poražených (29.). Celý turnaj vyhrál jeden ze spolufovoritů mezinárodní mistr Michálek.

Výsledky zde: